Latvija

info@llf.lv

Latvijas Lakrosa čempionāts: LK „Rīga” izcīna čempiona titulu

05.10.2009

Vakar, 4.oktobrī noslēdzās Latvijas lakrosa čempionāts un čempiona titulu ar precīzu metienu sekundi pirms spēles beigām LK „Rīga” pārspēja LK „Druva Dynamite”.

Latvijas čempionāta fināls un bronzas medaļas izcīņa norisinājās Rīgā, RTU stadionā.

Pirmajā spēlē par 3.vietu tikās „Mītavas lakrosa klubs” un LK „Valmieras puikas”. Spēle sākās ar spēcīgu jelgavnieku ofensīvu un pavisam drīz tika gūti pirmie vārti. Tomēr valmierieši nepadevās un turpināja atvairīt uzbrukumus, kā arī izrāvās uz ātrajiem pretuzbrukumiem un guva atbildes vārtus. Spēles pirmās ceturtdaļas noslēdzās ar vienu vārtu deficītu „Valmieras puikām”, spēles turpinājumā Mītavas klubs centās palielināt spiedienu un tas viņiem daļēji izdevās, jo pēc 2 periodiem rezultāts bija 4 – 2 jelgavnieku labā. Spēles trešais un ceturtais periods aizritēja ar Mītavas kluba pārsvaru un spēle noslēdzās ar jelgavnieku uzvaru 8 – 2. Neskatoties uz zaudējumu LK ”Valmieras puikas” atzina, ka šī esot bijusi labākā un emocionālākā spēle šajā Valmieras kluba debijas gadā.

Finālā tikās LK „Rīga” un LK „Druva Dynamite” un sākot ar spēles pirmo sekundi bija jūtama spriedze. Pirmo triecienu Rīgas klubam deva 30.sekundē ielaistie vārti. Bet tas rīdziniekus nesatricināja un dažas minūtes vēlāk druvnieku vārtu priekšā veiklāk nospēlēja Rīgas uzbrucēji un rezultātu izlīdzināja. Spēlei turpinoties rīdziniekiem izdevās gūt vēl divus vārtus pēc kārtas, bet Druva Dynamite palielināja spiedienu uzbrukumā un rezultātu izlīdzināja. Otrā un trešā ceturtdaļa aizritēja ar vairāku vārtu guvumu abu komandu starpā, tomēr spēles pēdējā ceturtdaļai sākoties LK Rīga bija vadībā ar 2 vārtu pārsvaru 9 -7, kuru nespēja nosargāt, un 30 sekundes pirms spēles beigām Druva Dynamite izlīdzināja rezultātu 10 -10. Rīgas spēlētāji pēdējā iemetienā sūtīja labākos pussargus, un pateicoties Kaspara Stabulnieka uzvarai iemetienā, tika iegūta bumbiņa, kuru spēles pēdējā sekundē pēc veiksmīgi apspēlētiem trīs pretiniekiem vārtos precīzi raidīja Artis Bariņš. Spēle noslēdzas ar LK „Rīga” uzvaru 11 – 10.

Jāatzīmē, ka Latvijas čempionāta finālu tiesāja viens no pasaules labākajiem lakrosa tiesnešiem - Jim Price no Kanādas, kurš Latvijā ieradās lai vadītu tiesnešu apmācību jaunajiem Latvijas lakrosa tiesnešiem.

Raksta autors: Gatis Ginters

Latvijas Lakrosa čempionāts: LK”DRUVAS DYNAMITE” saglabā līderpozīcijas tūrnīra tabulā

28.09.2009

27.septebrī notika Latvijas lakrosa čempionāta pēdējās otrā apļa spēles, kur LK Rīga un LK Druva Dynamite izcīnīja pārliecinošas uzvaras.

Latvijas čempionāta otrā apļa pēdējais sabraukums norisinājās Valmierā, Vidzemes Olimpiskajā centrā, kur pirmajā spēlē tikās LK"Rīga" un „Mītavas Lakrosa klubs”. spēles sākums abām komandām bija haotisks un komandas izskatījās mazliet „iemigušas”, bet jau ceturtdaļas beigās LK Rīga sakārtoja pussargu un uzbrucēju spēli un tika gūti vairāki bezatbildes vārti. Otrajā un trešajā ceturtdaļā Riga turpināja ofensīvu un jelgavniekiem izdevās izrauties dažos ātrajos uzbrukumos, tomēr lieliski spēlēja LK Riga ,as neļāva pretiniekam izdarīt metienus uz vārtiem. Spēles pēdējā ceturtdaļā spiediens vēl vairāk palielinājās un LK Rīga izcīnīja uzvaru ar 13 pret 0. Rezultatīvākais Rīgas rindās – Artis Bariņš.

Otrajā spēlē tikās LK „Druva Dynamite” un šī gada debitanti „Valmieras puikas”. Jau pirms spēles bija zināms, ka valmieriešiem šī būs grūta cīņa neskatoties uz to, ka tiek spēlēts mājās. Jau sākot ar spēles pirmajām minūtēm Druva Dynamite sāka agresīvi uzbrukt un pirmie vārti tika gūti spēles 3 minūtē. „Valmieras Puikas” nepadevās un turpināja aizsargāties, tomēr pirmā perioda laikā tika zaudēti vēl vairāki vārti. Turpmāk spēli ar katru minūti savās rokās pārņēma Druvas spēlētāji, kas izcīnīja uzvaru ar rezultātu 23 pret 0. Rezultatīvākais Druva Dynamite rindās bija Ainārs Liekniņš.

Šīs gada Latvijas lakrosa čempionāta Fināls un cīņa par trešo vietu tiks aizvadīta šo svētdien 4.oktobrī, Rīgā, RTU stadionā. Aicināti visi interesenti.

Latvijas Lakrosa čempionāts: LK "RĪGA" uzvar līdz šim līderos esošo LK”DRUVAS DYNAMITE”

14.09.2009

Vakar, 13.septembrī notika Latvijas lakrosa čempionāta otrā apļa spēles, kur negaidītu sakāvi piedzīvoja līdzšinējie čempionāta līderi LK Druva Dynamite, kas ar rezultātu 3: 9 piekāpās LK „Rīga”.

Latvijas čempionāta otrā apļa otrais sabraukums norisinājās Jelgavas rajona Zemgaļos, kur pirmajā spēlē tikās LK „Valmieras Puikas” un „Mītavas Lakrosa klubs”. Spēle sākās ar spēcīgu jelgavnieku ofensīvu un pirmajā periodā ātri tika gūti 3 bez atbildes vārti. Tomēr Valmieras Puikas nepadevās un izmantojot jelgavnieku kļūdu aizsardzībā guva savus pirmos vārtus. Diemžēl šie vārti tā arī bija vienīgie valmieriešu gūtie vārti, un jau pēc otrās ceturtdaļas rezultāts bija 8:1. Trešajā uz ceturtajā ceturtdaļā Mītavas klubs palielināja savu dominanci laukumā un spēle noslēdzās ar rezultātu 18: 1 Mītavas kluba labā. Rezultatīvākais Mītavas kluba rindās ar 8 vārtiem - Edgars Tauteris.

Otro spēli starp LK „Rīga” un LK „Druva Dynamite” visi gaidīja ar satraukumu, jo tikās divi sīvākie LČ pretinieki. Spēlei sākoties varēja just nervozitāti abu komandu vidū. Pirmos vārtus guva Druvas spēlētāji pēc neveiklas nesaprašanās Rīgas aizsargu vidū. Tomēr rīdzinieki sāka aktīvāku cīņu uzbrukumā un tika gūti pirmie vārti. Abas komandas turpināja agresīvi uzbrukt, un LK Riga guva divus bez atbildes vārtus. Protams, druvinieki nepadevās un pēc nospēlētām 2 ceturtdaļām rezultāts bija 4:3 Rīgas labā. Turpinājumā gaužām neveiksmīgi nospēlēja druvas aizsardzība; vārtsargs guva rokas traumu un rīdzinieki guva vairākus bezatbildes vārtus, kas arī salauza Druva Dynamite psiholoģiski, un spēle noslēdzās ar pārliecinošu LK Rīga uzvaru. Rezultatīvākais LK Rīga rindās - Artis Bariņš.

Nākošās spēles paredzētas 27.septembrī Valmierā, kur norisināsies otrā apļa trešais sabraukums.

Latvijas Lakrosa čempionāts: LK "MĪTAVAS LAKROSA KLUBS" izrāda negaidītu pretestību "DRUVAS DYNAMITE"

06.09.2009

6.septembrī sākās Latvijas lakrosa čempionāta otrā kārta. Pirmajā spēlē LK "Rīga" ar rezultātu 20 pret 0 pārliecinoši pieveica šī gada debitantus LK "Valmieras puikas". Lai gan spēles sākumā rīdzinieku pārsvars nebija tik jūtams, tomēr ar katru spēles minūti tas pieauga un pēc nospēlētām 2 ceturtdaļām tablo rādīja 10:0. Spēles otrajā daļā bija jūtams valmieriešu pagurums, jo vairāki spēlētāji nevarēja palīdzēt komandai un nācās spēlēt bez maiņām. Tur pretī LK Riga bija garš maiņu soliņš un kluba rindās bija 5 jauni debitanti. LK Rīga rezultatīvākais spēlētājs ar 5 vārtiem bija Andris Zabītis un kā vērtīgākais spēlētājs tika atzīts Uldis Sniķis.

Otrā spēlē starp LK "Mītavas lakrosa klubs" un LK "Druva Dynamite" gandrīz izvērtās par sensāciju, tomēr LK "Druva Dynamite" pēdējā ceturtdaļā spēja noturēt savu iegūto pārsvaru un uzvarēt ar 10: 6. Spēle sākās ar sīvu druvinieku spiedienu un pirmie gūtie vārti nebija ilgi jāgaida. Tomē Mītavas lakrosisti nepadevās un spēja izveidot veiksmīgus uzbrukumus un guva atbildes vārtus. Druvas spēlētāji nebija gaidījuši šādu pretestību un spēle turpinājās abu laukumu pusēs un līdz otrās ceturtdaļas beigām komandas rādīja līdzīgu sniegumu. Spēles trešajā ceturtdaļā Druvas spēlētāji spēja panākt 3 vārtu pārsvaru un to noturēt. Spēles pēdējā ceturtdaļa druva palielināja vārtu starpību līdz 4 vārtiem.

Gan spēlētāji, gan skatītāji atzina, ka šī bija viena no skaistākajām lakrosa spēlēm ši gada čempionātā, un Mītavas lakrosa klubam palielināja pārliecību par saviem spēkiem. Zīmīgs ir arī fakts, ka Mītavas kluba vārtos debitēja vārtsargs – Gints Grasis no Liepājas, kuram šī bija pirmā pilnā lakrosa spēlē karjerā. LK Druva Dynamite rezultatīvākais bija Ainārs Liekniņs ar 5 vārtiem, Mītavas Lakrosa klubā – Edgars Tauteris ar 2 gūtiem vārtiem.

Nākamais sabraukums norisināsies 13. Septembrī, Jelgavas rajona Glūdas pagasta «Zemgaļos», Spēles sāksies 12.00 Gaidīti visi interesenti. Visa informācija atrodama www.llf.lv

1.aplis noslēdzas ar pārliecinošu "Druva Dynamite" uzvaru.

Saldū notikušajā Latvijas Lakrosa čempionātā ar pārliecinošu uzvaru 1. apli noslēdza "Druva Dynamite", pārspējot "Valmieras puikas" ar rezultātu 23 pret 2.

Rīgas klubs, spēlējot bez trenera un savainotajiem līderiem, pieveica Mītavas lakrosa klubu ar rezultātu 5 pret 2.

Pirmā spēle sākās saspringta, jo Rīgas spēlētāji spēlēt sāka bez maiņām. Visu spēles laiku aktīvi uzbruka abi klubi, bet visu spēles laiku vienu soli priekšā atradās Rīga. Mītaviešu pusē labi nospēlēja Edgars Tauteris, iemetot abus(vienīgos) vārtus. Rīgai pa vārtu guvumam izcēlās pussargi Mārtiņš Āboliņš un Juris Budņikovs. Spēlējot kopā ar Andri Zabīti (1 rezultatīva piespēle), šī pussargu maiņa nospēlēja spēles lielāko daļu un ar rezultatīvu lietderības koeficientu pabeidza spēli. Ar interesantu vārta guvumu izcēlās uzbrucējs Edgars Krolle, vārtus gūstot bumbiņu iegrūžot vārtos.

Otrajā spēlē "Valmieras puikas" sāka spēli bez līdera Ģirta Vitkovska. Spēles pirmā puse risinājās saspringta. Kaut arī lielāko spēles daļu uzbruka Druvas klubs, Valmiera spēja izvedot pretuzbrukumus un divus no tiem noslēdza rezultatīvi. Vārtus guva Klāvs Vasilevskis un Kārlis Kļaviņš. Valmieriešu aizsardzību kopā saturēja pieredzējušais aizsargs Dins Bahs. Labi vārtos stāvēja Valmieras vārtsargs Uldis Orups, nosargājot lielu daļu no Druvas raidītajiem metieniem.

Spēli pārliecinoši kontrolēja "Druva Dynamite" spēlētāji. Tas tika panākts pateicoties labais saspēlei starp spēlētājiem. Lielais pārsvars tika gūts pateicoties Māra Jansona( 4 vārti), Mareka Rubuļa(7 vārti) un Aināra Liekniņa(5 vārti) prēcizajiem metieniem.

Nākošais Latvijas Lakrosa Čempionāta sabraukums paredzēts augusta sākumā. Šobrīd Latvijas komandas gatavojas 30.maijam kad norisināsies Druvas kauss lakrosā 2009.

Raksta autors: Andris Zabitis.

Latvijas Lakrosa čempionāts: LK "DRUVAS DYNAMITE" un "MĪTAVAS LAKROSA KLUBS" izcīna uzvaras

9.maijā tika aizvadīts Latvijas lakrosa čempionāta otrais sabraukums. Pirmajā spēlē LK "Mītavas lakrosa klubs" ar rezultātu 13 pret 0 pārliecinoši pieveica šī gada debitantus LK "Valmieras puikas". Lai gan pirms spēles valdīja zināma intriga par favorītu šajā spēlē, tomēr jelgavnieku vairākus gadus iegūtā pieredze visu nolika savās vietās un valmierieši nespēja izrādīt sīvu pretestību. Mītavas kluba rezultatīvākie spēlētāji šoreiz bija Jurijs Solostejs (4 gūti vārti) un Arturs Krastiņš(2 vārti; 1 piespēle).

Otrajā spēlē LK "Rīga" smagā spēlē pret LK "Druva Dynamite" piedzīvoja smagu sakāvi ar rezultātu ar rezultātu 4 pret 12. Spēle sākot ar pirmo minūti bija agresīva un saspringta. Druva Dynamite jau pirmajās 10 minūtēs spēja sagraut LK Rīgas aizsardzību un gūt vārtus. Spēlei turpinoties emocijas tikai saasinājās un pirmajā ceturtdaļā par kaušanos uz laukuma līdz spēles beigām tika noraidīts vadošais LK Rīga pussargs Kaspars Stabulnieks, kas ietekmēja LK Rigas uzbrukumu. Turpmākā spēles gaita tika aizvadīta ar Druvas Dynamite ofensīvu un rīdzinieku aizsardzība nespēja sakoncentrēties un pielaida vairākas rupjas kļūdas aizsardzībā.

Druva Dynamite sastāvā visvairāk vārtus guva Mareks Rubulis (5 vārti) un Māris Jansons ( 4 vārti).

Nākamais sabraukums norisināsies 17. Maijā, Saldū, Sporta skolas stadionā. Spēles sāksies 12.00 Gaidīti visi interesenti. Visa informācija atrodama www.llf.lv

Latvijas Lakrosa čempionāts: LK "DRUVAS DYNAMITE" sagrauj "MĪTAVAS LAKROSA KLUBU"

18. aprīlī sākās Latvijas lakrosa čempionāta pirmā spēļu kārta. Šogad čempionātam pieteikušies četri klubi. Pirmajā spēlē LK "druvas dynamite" ar rezūltātu 25 pret 2 pārliecinoši pieveica "Mītavas lakrosa klubu". Druvas kluba labākie spelētāji šoreiz bija Ainis Liekniņš(5 gūti vārti; 2 rezultatīvas piespēles) un Gatis Zeps(2 vārti; 6 piespēles).

Mītavas labā abus vārtus guva Edgars Tauteris.

Otrajā spēlē LK "Rīga" uzvarēja LK "Valmieras puikas" ar rezultātu 10 pret nulli. Rīgas sastāvā visvairāk vārtus guva un par spēles labāko spelētāju tika atzīts Toms Binovskis (3 vārti).

Atklājot čempionātu spēlētājus parsteidza laika apstākļi. Sākoties pirmai spēlei sacēlās sniegputenis. Spēle netika pārtraukta un spelētāji mazliet pārsaluši godam nospēlēja māču. Pārliecinošu pārākumu izrādija Druvas spēlētāji. Mītavieši nespēja apturēt pretiniekus un jaunais Mitavas kluba vārtsargs nespēja atvairīt lielāko daļu no Druvas raidītajiem metieniem.

Otrās spēles laikā jau varēja manīt pavasari, jo bija parādijusies saule un palika siltāks. 5 spēles minūtē Rīga izvirzijās vadībā un turpināja dominēt visu turpmāko spēli

. No Valmieriešiem labu spēli rādija komandas kapteinis Ģirts Vitkovskis. Ļoti labi savu pirmo spēli aizvadīja Varmieras vārtsargs Uldis Orups. Viņš spēja atvairīt daudzus no rīdzinieku raidītajiem metieniem.

Nākamā kārta norisināsies 9. Maijā, Jelgavā, Sporta ielā 2. Spēles sāksies 12.00 Gaidīti visi interesenti. Visa informācija atrodama www.llf.lv

Raksta autors: Andris Zabītis

Sākas Latvijas čempionāts lakrosā

18. aprīlī Valmierā sāksies Latvijas čempionāts lakrosā vīriešiem, ko organizē Latvijas Lakrosa federācija. Čempionātā piedalīsies četras komandas: Lakrosa klubs "Rīga" (Rīga), Mītavas lakrosa klubs (Jelgava), lakrosa klubs "Druva Dynamite" (Saldus) un lakrosa klubs "Valmiera" (Valmiera). Čempionāts turpināsies līdz oktobra sākumam, kad norisināsies finālspēles un tiks noskaidrots 2009.gada čempionāta uzvarētājs.

Pirmās šīs sezonas spēles norisināsies 18. aprīlī Valmierā, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā, kur 12:00 tiksies LK "Druva dynamite" un Mītavas LK, bet 15:00 - LK "Rīga" un LK "Valmiera".

Otrā spēļu kārta plānota 9.maijā Jelgavā, Jelgavas sporta stadionā, kur 12:00 tiksies Mītavas LK un LK "Valmiera", bet 15:00 - LK "Druva dynamite" un LK "Rīga".

Latvijas čempionāts lakrosā notiek ik gadu kopš 2007.gada. Pagājušajā sezonā par uzvarētājiem kļuva LK "Druva dynamite".

"Šogad jau trešo gadu norisināsies Latvijas lakrosa čempionāts un šogad tas būs interesantāks gan spēlētājiem, gan skatītājiem, jo debitēs pirmā Vidzemes lakrosa komanda no Valmieras", citē Latvijas Lakrosa federācijas prezidents Gatis Ginters.

2004. gadā Latvijas izlase lakrosā pirmo reizi piedalījās Eiropas čempionātā. 2006.gadā Pasaules čempionātā Kanādā Latvijas izlase ieņēma 14.vietu, bet 2008.gada Eiropas čempionātā - 11.vietu.