Rīga,LV - 1005
Latvija

info@llf.lv

Regulārais čempionāts noslēdzies ar LK "Libava" negaidītu uzvaru.

Šodien, pirmo reizi lakrosa spēles tika aizvadītas Liepājas pusē - Grobiņā, kur tika aizvadītas divas spēles. Vispirms savā starpā tikās Mītavas LK un LK "Rīga" un pēc tam savu pirmo mājas spēli aizvadīja LK "Libava", kas mērojās spēkiem ar LK "Valmieras puikas".

Pirmajā spelē uzvaru svinēja LK "Rīga", kas uzvarēja ar rezultātu 10:3.

Mājinieki, LK "Libava" savu līdzjutēju iedvesmoti spēja izcīnīt savu pirmo uzvaru kluba pastāvēšanas vēsturē un ar lakrosam neraksturīgu rezultātu 2:1 uzvarēja LK "Valmieras puikas". Uzvaras vārtus 18 sekundes pirms mača pamatlaika beigām iemeta Gatis Ginters.

Pēc regulārā čempionāta komandas ir sarindojušās šadā secībā" LK "Druva dynamite", Lk "Rīga", Mītavas LK, LK "Valmieras piukas" un Lk "Libava". tas nozīmē, ka finalā savā starpā tiksies Druvas un Rīgas komandas savukārt mazajā finalā Jelgavas un Valmieras komandas. Fināli notiks 3. oktobrī Rīgā, RTU stadionā.

Otrais sabraukums noslēdzies bez pārsteigumiem.

12. septembrī, Ozolnieku skolas stadionā tika aizvadītas kārtējās LLC spēles. Otrajā sabraukumā tika izspelētas trīs spēles: Mītavas LK pret LK "Valmieras puikas"; LK "Rīga" pret LK "Libava" un LK "Valmieras puika" pret LK "Druva dynamite".

Mītavas LK un Valmieras speli pārliecinoši iesāka Jelgavnieki izvirzoties vadībā ar 5:1. Un neļaujot Valmieras komandai samazināt starpību pabeidza spelī ar 12:7 sava labā.

LK "Rīga" neatstāja nekādu variantu liepājniekiem un sagrāva pretiniekus ar rezultatu 21:0.

LK "Druva dynamite" līdzīgi, kā rīdzinieki uzvarēja Valmieras komandu ar 18:1.

Sezona atsākusies ar graujošām Jelgavas un Druvas uzvarām.

5. septembrī atsākās Latvijas Lakrosa čempionāta otrais aplis. Saulainajā svētdienas pēcpusdienā, kā pirmie otro apli iesāka Mītavas LK un LK "Libava" lakrosisti. Jau pirmajā ceturtdaļā Jelgavnieki izvirzijās komfortablā vadībā ar 6:0 un turpinot lidzīgā stilā noveda spēli līdz graujošai uzvarai ar rezultātu 19:2.

Otraja spēlē tikai abas turnīra līdervienības, LK "Rīga" un LK "Druva dynamite". Rīdzinieki bez vairakiem kamandas līderiem nespēja neko likt pretīm Druviniekiem, kas dominēja laukumā un likumsakarīgu rezultātu 10:0 pieveica galvaspilsētas komandu.

Apļa noslēgumā tiekas Jelgavas un Liepājas komandas

30.maijā Ozolniekos norisinājās šī apļa pēdējā cīņa starp Liepājas un Jelgavas komandām un cīņa noslēdzās ar 2 : 10 Mītavas LK labā.

1. ceturtdaļas minūtēs MLK pussargs Gļebs Šupenko uz vārtu pusi raidīja liepājnieku vārtsargam netveramu metienu, un Jelgava izvirzījās vadība ar 1:0. Šāds rezultāts saglabājās līdz ceturtdaļas baigām. Pēc pārtraukuma, 2. ceturtdaļas sākuma, atkal pirmais jelgavnieku raidījums vārtos bija precīzs un rezultāts kļuva 2:0. Visa ceturtdaļa noritēja sīvā cīņā, bet nevienai no komandām neizdevās mainīt rezultātu, un pirmā spēles puse beidzās ar rezultātu 2:0 LK Mītavas labā.

3.ceturdaļu liepājnieki uzsāka daudz labāk un ar spēka spēli piebremzēja taktiskāko Jelgavas komandu, tomēr tas bija par maz, jelgavnieki guva 4 bez atbildes vārtus. Liepājas komanda nepadevās, un savu meistarību un ilgo pieredzi pierādīja Gatis Ginters, kas pēc Elvija Reķēna piespēles, tomēr izdevās pārspēt Jelgavas vārtsargu un mainīt rezultātu uz 6:1. Ar šādu rezultātu arī noslēdzās spēles 3. ceturtdaļa.

Spēles pēdējā ceturtdaļa sākās ar spēcīgu Jelgavas ofensīvu, kam parādā nepalika arī liepājnieki. Pēc vairākiem nesekmīgiem uzbrukumiem no abu komandu puses, izcēlās pieredzējušais Liepājas spēlētājs Gatis Ginters, kas viens pats pārspēja Jelgavas vārtsargu 2. reizi un mainīja rezultātu uz 6:2. Ar šo uzbrukumu liepājnieku spēki bija galā, pēc vairākām aizsargu kļūdām, Jelgavas spēlētāji palielināja pārsvaru un spēle noslēdzās ar rezultātu 10: 2 MLK labā.

Tagad čempionātā iestājies pārtraukums, kas saistīts ar gaidāmu Pasaules Čempionātu Mančestrā, kur Latvijas godu pārstāvēs valsts izlase.

Informāciju sagatavoja Gints Grasis

Līderi bez grūtībām uzvar Jelgavā

Latvijas lakrosa čempionāta 1. posma trešās kārtas spēles notiek neskatoties uz applūdušo Daugavas stadionu Jelgavā.

Spēlē Lakrosa klubs „Druva Dynamite” pret „Mītavas Lakrosa klubu” pirmais puslaiks ritēja vienlīdzīgi un nekas neliecināja par kādas komandas pārsvaru. Pēc pirmā puslaika 4: 3 „Druva Dynamite” labā. „Lakrosa kluba Mītava” spēli salauzt „spridzekļiem” izdevās otrajā puslaikā un „Druva Dynamite” svinēja uzvaru ar 17:3. „Druvas Dynamite” uzvaru kaldināt palīdzeja Sandis Liekniņš. – 5 rezultatīvas piespēles un Mareks Rubulis – 5 gūti vārti. „Lakrosa kluba Mītava” rindās ar diviem gūtiem vārtiem skatītāju atzinību izpelnījās Edgars Tauteris.

Otrajā spēlē Lakrosa klubs „Rīga” spēkiem mērojās ar Lakrosa klubu „Valmieras puikas”. Jau spēles sākumā vārtus guva „Valmieras puikas”. Līdz puslaika beigām Lakrosa klubs „Rīga” savu meistarību parādīt nespēja, 2:2. Otrais puslaiks aizritēja Rīdzinieku ietekmē, Lakrosa klubs „Rīga” bija sapurinājies un apņēmības pilns uzvarēt, savu līdzjūtēju atbalstīts, tas spēli pabeidza ar uzvaru 9:2. Labākie spēlētāji: LK „Rīga” – Edgars Purmalis 3 vārti, LK „Valmieras puikas – Andris Zaubītis 1 vārti un 1 rezultatīva piespēle.

16.05. izspēlētās spēles izcēlās ar spēlētāju komandu spēli, stipri salijušais stadions neļāva rādīt individuālo meistarību un izmantot strauju izrāvienu taktiku, bet šīs spēles pierāda, ka lakrosu var spēlēt jebkuros apstākļos.

Ilgi gaidītā, pirmā oficiālā sieviešu klubu spēle - Lakrosa klubs „Rīga” pret „Mītavas lakrosa klubu” pārcelta uz 30.05. salijušā laukuma dēļ.

Informāciju sagatavoja
llf.lv
Modris Rivža

Valmierai pirmā uzvara

Vakar, 25.04. Valmierā, Vidzemes Olimpiskajā centrā tika aizvadīts Latvijas Lakrosa čempionāta otrais sabraukums, kur Valmiera izcīnīja pirmo uzvaru Latvijas čempionātā, un Rīga bez pūlēm pieveica Mītavas lakrosa klubu.

Pirmajā spēlē tikās Lakrosa klubs „Liepāja” un Lakrosa klubs „Valmieras puikas”. Spēle aizsākās ar abu komandu mazliet haotisku cīņu laukuma vidus daļā, un turpinājās ar Valmieras kluba organizētāku uzbrukumu un vairākiem gūtiem vārtiem. Lai gan Liepājas lakrosisti centās ar ātriem pretuzbrukumiem atspēlēties, tomēr dēļ vājās pieredzes un prasmju trūkuma tas neizdevās, savukārt Valmieras klubs turpināja pakāpeniski palielināt rezultātu un svinēja uzvaru pār liepāju ar 13:0.

Otrajā spēlē tikās Lakrosa klubs „Rīga” un „Mītavas lakrosa klubs”. spēles pirmajos 3 periodos Rīgas klubs kontrolēja spēli laukumā un uzbrukums vairāk norisinājās Mītavas vārtu virzienā un tika gūta virkne bez atbildes vārtu. Pēdējā ceturtdaļa aizsākās ar Mītavas apņēmīgu gūt vārtus un viņiem tas arī izdevās divas reizes pēc kārtas, un spēle noslēdzās ar Lk Rīga uzvaru 13:2.

Šobrīd ir divu nedēļu pārtraukums un nākošās spēles notiks 16. maijā Jelgavā, kur spēļu starplaikā draudzības spēli aizvadīts arī pirmās divas sieviešu lakrosa komandas no Rīgas un Jelgavas.

Latvijas lakrosa čempionāts: "Druva Dynamite" dubultuzvara

18.aprīlī, Saldus stadionā notika Latvijas lakrosa čempionāta pirmais sabraukums kurā dubultuzvaru izcīnīja lakrosa klubs "Druva Dynamite" un debitēja Liepājas lakrosa klubs.

Lakrosa čempionāta ietvaros tikai aizvadītas 3 spēlēs. Pirmajā spēlē tikās pagājuša gada Latvijas čempioni LK "Rīga" un sīvākie sāncenši klubs "Druva Dynamite". Spēle iesākās ar labiem uzbrukumiem no Druvas komandas puses un spēles pirmajos 2 periodos druva izvrirzījās vadībā, un tikai spēles otrajā daļā Rīga spēja atspēlēties un samazināt deficītu līdz vieniem vārtiem. Rīgas klubs tomēr nespēja izlīdzināt rezultātu, un spēle noslēdzās ar rezultātu 7:8 Druva Dynamite labā. Spēle bija agresīva ar daudziem spēka paņēmieniem.

Otrajā spēlē tikās Mītavas lakrosa klubs un LK "Valmieras Puikas". Šo spēli arī visi gaidīja ar intrigu, jo gan Mītavas lakrosa klubā, gan "Valmieras puikām" nomainījies daļēji sastāvs un ir vairāki debitanti. Spēle sākās ar aktīviem jelgavnieku uzbrukumiem kas pavisam drīz vainagojās ar panākumiem. Protams, valmieras puikas arī turpināja uzbrukt un gūt vārtus, bet nespēja samazināt vārtu starpību un Mītavas lakrosa klubs izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 6: 2.

Trešajā spēlē "Druva Dynamite" stājās pretī jaunajai komandai no Liepājas. Liepājas lakrosa klubam tā bija nozīmīga debija, jo lielākā daļa no spēlētājiem līdz šai spēlej īstu lakrosa spēli bija redzējuši tikai video. Lai gan Druvas spēlētāji kā šīs spēles favorīti dominēja visu spēles gaitu un guva daudz vārtus, tomēr Liepājas komanda nepadēvas un turējās pretī, un otrā periodā ar ātru pretuzbrukumu guva vārtus pret šī brīža spēcīgāko Latvijas lakrosa klubu. Spēle noslēdzās ar Druvas pārliecinošu uzvaru 17:1. Liepājas klubā ar izcilu spēli aizsardzībā izcēlās Elvijs Rekēns.

Nākošās spēles Latvijas lakrosa čempionātā notiks svētdien 25.aprīlī, Valmierā.