Latviešu
 Latvijas Lakrosa Federācija / Sieviešu lakross
Latvijas Lakrosa Federācija
·  Kas ir lakross?
·  Kur trenēties?
·  Lakrosa noteikumi
·  LATVIJAS IZLASE
·  Izlases sastāvs dalībai sacensībās
Latvijas Lakrosa Federācija
Marijas iela 8B,
Rīga,LV-1050
Latvija

info@llf.lv

SIEVIEŠU LAKROSS

 

Latvijas sieviešu  izlase ierindojas 17. vietā Pasaules čempionātā
26.07.2013.


 

Čempionātā piedalījās 19 sieviešu komandas. Pārliecinošu uzvaru jau otro reizi pēc kārtas svinēja Amerikas Savienoto valstu komanda, atstājot otrajā vietā Kanādas izlasi, bet trešo vietu izcīnīja Austrālija, pārspējot Anglijas izlasi. Latvijas izlase, pārspējot Zviedrijas un Honkongas valstsvienības, ierindojās 17.vietā.

Latvijas Lakrosa federācija prezidents Jānis Stērninieks debiju pasaules čempionātā uzskata par veiksmīgu: „Pēc čempionāta analizējot izlases startu, jāatzīst, ka tas ir izdevies veiksmīgs. Gan Eiropas čempionāts Amsterdamā pagājušajā gadā, gan šī gada Pasaules čempionāts ir devuši neatsveramu pieredzi, kas ir milzīgs solis Latvijas lakrosa attīstībā. Šos starptautiskos startus var uzskatīt par lakrosa panākumiem, jo sievietes lakrosu Latvijā spēlē tikai 4 gadus. Komanda parādīja raksturu,  nenobijās no pieredzējušām spēlētājām, parādīja drosmi, cīņassparu un neatlaidību. Sports nav bez līdzjutējiem, Latvijas Lakrosa federācija vēlas pateikt paldies par atbalstu un sirsnību Toronto apkaimē dzīvojošajiem latviešiem, kas bija klāt visās mūsu spēlēs.”

Latvijas sieviešu lakrosa komanda čempionātā aizvadīja pavisam 8 spēles deviņās dienās, stājoties pretim arī tādām spēcīgām komandām kā Jaunzēlandes un Īrijas izlases. Divās spēlēs otrajā kārtā izlase pārspēja Honkongas un Zviedrijas izlases,  izcīnot uzvaras.

 

Regulārajās spēlēs savā apakšgrupā Latvija zaudēja spēlēs pret Īriju (5:16), Jaunzēlandi (3:25), Dienvidkoreju (5:18), Nīderlandi (5:9) un Somiju (4:6), savukārt otrā raunda spēlēs Latvijas sportistes parādīja labāku sniegumu. Spraigā spēlē pret Honkongu Latvijas izlasei izdevās uzvarēt otrajā pagarinājumā ar rezultātu 12:11. Par spēles labāko spēlētāju tika atzīta Evija Rozīte ar iegūtajiem trīs vārtiem. Nākamajā spēlē Latvijas lakrosistes pieveica zviedrietes ar 10:6. Spēles labākās spēlētājas titulu izpelnījās Valērija Druzjaka ar iegūtajiem trīs vārtiem un vienu piespēli. Dramatiska izvērtās Latvijas izlases pēdējā čempionāta spēle ar  Dienvidkoreju, ar ko jau meitenes bija tikušās regulārajās spēlēs un zaudējušas ar 13 punktu starpību. Šeit varēja salīdzināt spēlētāju izaugsmi pāris nedēļu laikā.   Līdzvērtīgā cīņā Latvijas izlase tomēr piekāpās Dienvidkorejas izlasei ar 5:7.

 

Latvijas izlases galvenā trenere Gretchen Lasda (ASV) par startu lielajā lakrosā saka:  „ Esot jaunākā komanda ar vismazāko pieredzi, Latvijas izlase parādīja ļoti labu spēli. Kaut arī tika piedzīvoti  zaudējumi visās savas apakšgrupas spēlēs, izlases progress bija vērojams no spēles uz spēli,  un Latvijas valstsvienība noslēdza nedēļu ar uzvarām pret Zviedriju un Honkongu otrajā kārtā. Kā galvenā trenere esmu ļoti lepna par komandu. Meitenes strādāja ārkārtīgi smagi uz laukuma un turpināja cīnīties visu nedēļu. Komanda pierādīja, ka spēlējot ar sirdi, tā uz katru nākamo spēli var būt labāka, spēcīgāka un ātrāka. Šajā turnīrā mēs redzējām, ka Latvijas sieviešu lakrosa komandai ir liels potenciāls, un es esmu optimistiski noskaņota turpmākai lakrosa kā sporta veida attīstībai Latvijā. Mēs skatāmies uz priekšu, tāpēc jāsāk gatavot konkurētspējīga komanda nākamajam Pasaules čempionātam Anglijā 2017. gadā.”

 

Latvijas sieviešu izlases dalībnieces šajā čempionātā bija 16 spēlētājas no 3 Latvijas klubiem - Lady Lacrosse, SLK Rīga un Libava: Līva Arāja, Aiva Baumane, Laura Baltmane, Madara Duļevska, Alise Dūne, Valērija Druzjaka, Oļesja Kordejonoka, Ligita Kupčus, Laura Liepiņa, Evelīna Meļņikova, Ieva Opoļska, Evija Rozīte, Elīna Strucka, Ieva Vilks, Līga Vilks, Elīna Vītola un 2 latviešu izcelsmes viesspēlētājas no ASV - Gretchen Lasda,  Rachel Lasda.

 

Komandas direktors Normunds Apinis: " Ar tikai gadu ilgu pieredzi kā nacionālā izlase, Latvijas lakrosa komanda ir atstājusi  izcilu iespaidu uz pasaules lakrosa sabiedrību. Mūsu izaugsme, kā atzina arī spēļu vērotāji un lakrosa eksperti, bija redzama no spēles uz spēli. Jāņem vērā, ka lielākā daļa pasaules čempionātā spēlējošo komandu sportistes ir apguvušas šo spēli jau kopš 6 gadu vecuma, ir valstis, kurās lakross ir iekļauts sporta izglītības programmās gan pamatskolās, gan koledžās. Mums tā ir ļoti nopietna konkurence. Latvijas izlase uzvarēja Zviedriju un Honkongu, līdzvērtīgā līmeni spēlēja ar Somiju, Jaunzēlandi un Dienvidkoreju. Ir skaidrs, ka meitenes saprot spēli pasaules līmenī un viņās ir uzvaras gars. Turpmāk ceram piesaistīt pastāvīgus finansiālos atbalstītājus, lai varētu sagatavot komandu startam nākamajam Eiropas un pasaules čempionātiem.  Lakross ir patiesi dinamiska, atlētiska un skaista komandu spēle - un šo mēs baudījām Kanādā.”

 

Latvijas izlasei līdzi juta arī Kanādā dzīvojošie latvieši, par to rakstīja arī Vita Gaiķe 2013.gada 23.jūlija laikrakstā „Latvija Amerikā”:

„Gados jaunās un vēl nepieredzējušās latviešu meitenes godam cīnījās, nevienā no astoņām nospēlētajām spēlēm nepiekāpjoties bez vārtu iegūšanas un liekot pretiniecēm kārtīgi pasvīst, lai tiktu līdz mūsējo vārtiem. Latvijas sieviešu izlase lakrosā izturējusi ugunskristības pasaules čempionātā. Latvijas izlases atbalstītāji no Toronto un apkārtnes, kā arī no ASV, kas šo divu nedēļu laikā sekoja līdzi spēlēm, uzmundrinot spēlētājas, ar apbrīnu skatījās uz jaunajām sportistēm, kas vienmēr saglabāja jautru noskaņu un siltu smaidu, neskatoties uz gūtajiem ievainojumiem un nogurumu. Pēc pēdējās spēles emocionālā noskaņā atvadoties no Latvijas lakrosistēm, mēs sapratām, ka par šīm meitenēm un viņu panākumiem noteikti vēl dzirdēsim arī turpmāk.”

 

Par pasaules čempionātu lakrosā

Pasaules čempionāts lakrosā šogad notika 9.reizi. Čempionāti norisinās kopš 1982.gada un to regularitāte ir ik pēc četriem gadiem. Šogad sieviešu lakross svin savu simtgadi, un šim notikumam par godu 14.jūlijā čempionāta laikā notika īpaša ceremonija.

 

Plašāka informācija par čempionātu norisi ir atrodama šeit

http://en.wikipedia.org/wiki/Women's_Lacrosse_World_Cup

Čempionāta  rezultāti:

http://filacrosse.com/2013-womens-world-cup-championship-bracket/

Spēļu foto: http://www.flickr.com/photos/newlaxfan/sets/72157634744087656/

Latvijas izlase:  https://www.facebook.com/Lakrosaizlase

 

 

 

02.07.2013.

Latvijas sieviešu izlases sastāvs dalībai Pasaules čempionātā Ošavā, Kanādā no 10. līdz 20. jūlijam.

 

Līva Arāja
Laura Baltmane
Aiva Baumane
Valērija Druzjaka
Madara Duļevska
Alise Dūne
Oļesja Kordejonoka
Ligita Kupčus
Gretchen Lasda
Rachel Lasda
Laura  Liepiņa
Evelīna Meļņikova
Ieva  Opoļska
Evija Rozīte
Elīna  Strucka
Ieva  Vilks
Līga Vilks
Elīna  Vītola

Latvijas sieviešu komanda atgriezusies no Eiropas Lakrosa čempionāta Amsterdamā 
23.07.2012.

Latvijas Lakrosa sieviešu komanda ir atgriezusies no Eiropas Lakrosa Čempionāta, kas norisinājās Amsterdamā no 20.līdz 30.jūnijam. Čempionātā piedalījās 17 vīriešu komandas un 12 sieviešu komandas no 19 valstīm. Latviju pārstāvēja sieviešu komanda, kura šāda mēroga sacensībās piedalījās pirmo reizi. Čempionātā uzvaru svinēja  Anglijas komanda, atstājot otrajā vietā Velsu, bet trešo vietu izcīnīja Skotijas izlase. Latvijas Lakrosa sieviešu komanda čempionātā aizvadīja pavisam 9 spēles kopā ar 2 pārbaudes spēlēm deviņās dienās, stājoties pretim arī tādām spēcīgām komandām kā Velsas un Skotijas izlases. Kaut arī Latvijas sieviešu lakrosa komanda ierindojās 12.vietā, par komandas panākumiem šajā čempionātā var uzskatīt spēju mobilizēties izvirzītajiem mērķiem un līdz galam katrā spēlē parādīt vislabāko iespējamo sniegumu, tādējādi iegūstot arī sacensību tiesnešu atzinību. Latvijas Lakrosa federācijas prezidents Jānis Stērninieks atzīmē, ka čempionātā ir iegūta ļoti liela pieredze un „tas ir milzīgs lēciens sieviešu lakrosa attīstībā Latvijā, lakross kā komandas sporta veids ir relatīvi jauns mūsu valstī, tāpēc ikviena dalība starptautiskā mērogā mums ir liela izaugsmes pieredze”.

Vietu sadalījums:

 1. England
 2. Wales
 3. Scotland
 4. Germany
 5. Czech Republic
 6. Sweden
 7. Netherlands
 8. Ireland
 9. Finland
 10. Austria
 11. Switzerland
 12. Latvia

Pilni spēļu rezultāti šeit  Foto no čempionāta šeit

 


Latvijas sieviešu Lakrosa izlase gatavojas Eiropas čempionātam Amsterdamā 2012
01.06.2012.

Eiropas Čempionāts lakrosā 2012 norisināsies Amsterdamā (Nīderlandē) no 20. līdz 30. jūnijam, kurā piedalīsies 29 komandas no 19 valstīm.

Šobrīd Latvijas sieviešu lakrosa izlases kandidātes no četrām Latvijas komandām (SLK Rīga, LSPA/Lady Taxi, LK Mītava, LK Libava) aktīvi apmeklē koptreniņus, kas notiek Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmijā, un gatavojas lielajam izaicinājumam – Eiropas Čempionātam. Treniņus vada trīs treneri: Dins Bahs (SLK Rīga), Jānis Stērninieks (LSPA/Lady Taxi) un Reinis Rozītis (SLK Libava).

Pēc izlases kandidātu paziņošanas, spēlētājas turpinās aktīvi gatavoties čempionātam treniņnometnēs jau kā vienota komanda. Lai izveidotu rezultatīvu, pilnībā nobriedušu komandu, kas uzvar gan īstermiņā, gan ilgtermiņā, izlase sadarbosies ar profesionālu vadības kouču, koučinga apmācību un konsultācijas uzņēmumu „Humulus” valdes locekli Ivetu Apini.

Kopumā čempionātā piedalīsies 12 sieviešu izlases:
Nīderlande, Vācija, Čehija, Skotija, Velsa, Anglija, Īrija, Šveice, Austrija, Zviedrija, Somija, Latvija.

Vairāk informācijas par Eiropas Lakrosa čempionātu varat uzzināt šeit:
http://www.ec12lacrosse.com


 

Otrais sieviešu lakrosa klubs Rīgā
14.07.2011.

Sadarbībā ar Lady-Taxi un Latvijas Sporta un Pedagoģijas Akadēmiju tiek veidots jauns sieviešu lakrosa klubs - LSPA/Lady-Taxi. Šīs būs otrais klubs Rīgā un jau ceturtais Latvijā. Komandas treneris ir Jānis Stērninieks. Treniņi notiks LSPA stadionā, pagaidām ceturtdienās 20:30. Tiek aicinātas visas meitenes kuras vēlas iemācīties spēlēt lakrosu bez vecuma ierobežojuma, un jebkādām priekšzināšanām.

e-mail: sports@lady-taxi.lv
tel.nr: 29269926 (Jānis)
 

 


Riga Lacrosse Camp 2011
10.05.2011.

Ir aizvadīta otrā Latvijas sieviešu lakrosa nometne. Arī šogad nometnes galvenā trenere bija Anna Sody no Vācijas. Nometnē piedalījās meitenes no visiem trim Latvijas klubiem (Jelgavas, Liepājas un Rīgas), kā arī citas meitenes kuras vēlējās uzzināt, kas ir lakross. Kopējais dalībnieku skaits šogad sasniedza 33 - 30 laukuma spēlētāji un 3 vārtsargi.

Nometnes galvenie mērķi bija piesaistīt jaunas spēlētājas, attīstīt un popularizēt sieviešu lakrosu Latvijā,  kā arī turpināt gatavošanos starptautiskajam turnīram Vīnē, Austrijā, kas notiks šogad 3.-5. jūnijā.

LLF un nometnes dalībnieki vēlas pateikties visiem kas palīdzēja organizēt un vadīt nometni, kā arī sponsoriem:

    

Īpašs paldies Diānai Saidovai un Santai Muceniecei par brīvprātīgu darbu un palīdzību.

 

Bildes skaties šeit ...

 


Piesakies nometnei!
13.04.2011.

 

Jau otro gadu pēc kārtas Latvijā norisināsies sieviešu Lakrosa nometne. Aicinām pieteikties jebkura līmeņa spēlētājas kā arī visas kas grib izmēģināt Kanādas nacionālo sporta veidu.

 

Kad:   06.05. – 08.05.2011.

Kur:     Rīga, Rīgas Jauno Tehniķu Centrs, Bauskas ielā 88

* Treniņi, spēles, teorijas un taktikas apmācība

* Dzīvošana RJTC telpās pie sporta laukuma

* Inventārs, ģērbtuves, dušas

 

Treneri:

Anna Sody (GER): 

“Dusseldorf Antlers” (GER)  – galvenais treneris

Vācijas sieviešu izlases otrais treneris 

Eiropas Lakrosa federācijas, lakrosa attīstības programmas treneris

Piedalījās vairākās nometnēs Eiropā un Amerikā

Vairākas sezonas ir aizvadījusi Amerikā spēlējot komandā Maryland
Dins Bahs (LAT):    

SLK Rīga galvenais treneris

         LK "RJTC" treneris un aizsargs

Reinis Rozītis (LAT):

          SLK LIBAVA galvenais treneris

          Turīnas Olimpisko spēļu dalībnieks (bobslejā)

          Vairāku Pasaules un Eiropas čempionātu dalībnieks (bobslejā)

                                    

Piesakies dalībai vai ja tev ir jautājumi:

zvani: 26353628 (Karīna), 26306121 (Signe)

raksti: karina04@gmail.com, signe.ielite@inbox.lv 

 

Sadarbībā ar:

Latvijas Lakrosa Federāciju

Rīgas Jauno Tehniķu centru

Sieviešu Lakrosa klubu “Rīga”

  


Rīgas un Jelgavas klubu spēlētājas papildina savas prasmes ārzemēs
03.02.2011. 

Stāsta Laura Šterna (SLK Rīga):

''Uz Nīderlandi esmu devusies mācīties, studēju Delftas Tehniskajā Universitātē specialitātē Water Management. Pats par sevi saprotams, gribēju turpināt lakrosa treniņus nokļūstot Nīderlandē, tāpēc sadalīju savu nūju divās daļās un liku iekšā ceļasomā. Jau vasarā, kad pie mums viesojās Nīderlandes komandas Den Haag trenere, noskaidroju, ka trenēties varu vai nu ar universitātes komandu, vai ar Den Haag meitenēm. Atbraucot šeit, apmeklēju abu komandu treniņus, bet tā kā augstāks līmenis bija Hāgas komandai, divas reizes nedēļā kāpju uz velosipēda, lai dotos uz treniņiem Hāgā. Iesaku arī savas komandas meitenēm braukt uz treniņu ar velosipēdu – lieliska iesildīšanās un atsildīšanās garantēta!

Treniņus vada pieredzējušas meitenes, kuras ir spēlējušas Nīderlandes nacionālajā izlasē. Šosezon Hāgas klubs piedalījās Nīderlandes lakrosa turnīrā Fallball, kurā 10 komandas no visas valsts veido divas meiteņu komandu divīzijas, turnīrā klubs ieguva 2. vietu. Taču par pārsteigumu man, komandai nav vārtsarga, tāpēc katru spēli vārtsarga lomu uzņemas kāda no laukuma spēlētājām, kas gan prasa lielu drosmi, jo trāpījums ar lakrosa bumbiņu pa jebkuru ķermeņa vietu nav no tām patīkamākajām sajūtam. Februāra beigās sāksies jaunā DNLL (Dutch National Lacrosse League) sezona, kura ilgs līdz pat jūnijam.

Treniņi gandrīz visu sezonu notiek ārā, pārtraukums bija decembrī un janvārī, taču tika atrastas telpas, kur turpināt treniņus – telpās strādājam pie fiziskās sagatavotības un uzlabojam prasmes darbībās ar nūju.

Komanda ir ļoti priecīga par jaunajām spēlētājām. Meitenes ir zinošas un palīdz atbildēt uz visiem jautājumiem, kas radušies vingrinājumu vai spēļu laikā, kā arī vienmēr uzmundrina par tādiem sīkumiem kā noķerta vai no zemes pacelta bumbiņa, kas ļoti palīdz censties vēl vairāk.

Un šonedēļ mums pievienojās spēlētāja no Čehijas, maza gan tā pasaule, vai ne?''

 


Rīgas un Jelgavas klubu spēlētājas papildina savas prasmes ārzemēs
29.11.2010. 

Turpinām iesāktos stāstus par Latvijas lakrosa spēlētāju gaitām ārzemēs. Šoreiz stāsta Jelgavas kluba spēlētāja Zane Jaundžeikare:

''Kopš šī gada septembra ERASMUS apmaiņas programmas ietvaros esmu Čehijā, tāpēc nolēmu izmantot izdevību spēlēt lakrosu vienā no Eiropas lakrosa lielvalstīm. Savu komandu – LC Jižní Město – atradu caur Čehijas lakrosa mājaslapu. Izvēli ne mirkli nenožēloju, jo šis ir vecākais lakrosa klubs Čehijā, kurš nupat atzīmēja savu 20 gadu jubileju. Komandā ir spēlētājas pat ar 20 gadu pieredzi, un klubs parasti ieņem godalgotas vietas Čehijas sieviešu komandu konkurencē. Pašlaik komandā ir grūtības paaudžu maiņas dēļ – dažas spēlētājas ir dekrētā vai traumētas, tāpēc trūkst spēlētāju. Domājams, ka tuvākajos gados problēmas atrisināsies, jo jaunās, padsmitgadīgās meitenes ir ļoti perspektīvas, ar vairāku gadu pieredzi un veido bāzi Čehijas junioru izlasei. Spēlētājas klubs piesaista ne tikai aicinot pieaugušas interesentes, bet arī apmācot jaunās censones jau no mazotnes. Kluba paspārnē bērni spēlē interkrosu jau no 4 gadu vecuma, aptuveni 10 gadu vecumā meitenes pamazām sāk apgūt arī klasiskā lakrosa pamatus, gūst pieredzi dažādās treniņnometnēs un turnīros.

Čehijas lakrosa čempionāts notiek pavasarī, bet rudenī tika rīkoti divi mini-lakrosa turnīri. Mini-lakrosu spēlē uz zāles seguma mazāka izmēra laukumā, uz kura atrodas 7+1 spēlētājas, kuras brīvi pārvietojas pa visu laukumu un nav iedalītas aizsardzēs un uzbrucējās. Turnīros piedalījās visas 7 Čehijas komandas, kā arī viena Austrijas komanda. Turnīra pirmo divu vietu ieguvējas pēc tam spēlē ar tāda paša turnīra Vācijas pirmo divu vietu ieguvējām. Mana komanda LC Jižní Město ieguva 3. un 2. vietu. Ziemas sezonai sākoties, tiek spēlēts telpu lakross. Tā, līdzīgi interkrosam,ir bezkontakta spēle, ko 5+1 spēlētājas spēlē ar parastajām lakrosa nūjām, bet vieglāku un mīkstāku bumbiņu, un gluži kā basketbolā, ir ierobežots laiks uzbrukumā. Pirmajā turnīrā bija atbraukusi arī komanda no Polijas, bet čehietes spēlēja jauktās komandās (nevis pa klubiem), lai gūtu lielāku pieredzi. Līdz marta beigām paredzēti vēl 4 šādi turnīri.

Kā jau minēju, savu izvēli nenožēloju, kaut arī uz treniņiem nākas mērot 100km ceļu no Ústí nad Labem līdz Prāgai un mājās ierodos plkst. 1:30 naktī. Treniņi rudenī notiek divas, bet ziemā – vienu reizi nedēļā. Meitenes ir ļoti atsaucīgas, pārtulko man angliski trenera dotos norādījumus, aicina uz kluba saliedēšanās pasākumiem. Spēlēs uz laukuma atrodos tikpat ilgi kā citas spēlētājas un ar komandu sazinos čehu valodā, ir izdevies spēlēs gūt arī vairākus vārtus.''

 

Sieviešu lakross Vēju pilsētā
16.11.2010 

      Liepāja ir Latvijas lepnums ne tik kā ražotāja un eksportētāja, ne tik kā roku un mākslas avangarda piekopēja, bet nu arī iekļaujas sieviešu Lakrosa saimē.

   Tagad arī Liepājas pusē meitenēm ir dota vienreizēja iespēja sevi apliecināt jaunā sporta veidā - lakrosā.

Lai neliktos, ka lakross ir viegla skraidelēšana un lēkāšana ar tauriņa ķeramo pāri aizaugušam puķu dobēm, Liepājas Sieviešu lakrosa komanda ir sakustinājusi lavīnu, kas lēnām sāk velties pa kalniņu lēja, lai 2012. gadā Latvijas izlases sastāvā parādītu savu spēku Eiropas čempionātā. Kā jau lavīnai, priekša mums ir ne viens vien šķērslis, kas jāpastumj malā un jāsaplacina.

   Lai sasniegtu mērķi treniņus ir uzsākušas 21 jauna spēlētāja. Treniņi pašreiz notiek 2 reizes nedēļā. Pēc fiziskiem testiem, kuros treneri noteiks komandas fiziskās spējas, treniņa programma paliks intensīvāka un nopietnāka, kā arī treniņu skaits nedēļā pieaugs, lai līdz pirmajai sezonai, Liepājas sieviešu lakorosa komanda būtu līdzvērtīgs spēlētājs starp pārējām sieviešu lakrosa komandām Latvijā.

   Visi treniņi pašreiz notiek Liepājas sporta manēžā (Krūmu iela 74, Liepāja) pirmdienās (no 20:00 līdz 21:30) un sestdienās (no 11:30 līdz 13:00). Treniņus vada treneris Reinis Rozītis. 
 


 
Rīgas un Jelgavas klubu spēlētājas papildina savas prasmes ārzemēs
11.2010.

Kamēr SLK Rīga un Mītava aktīvi turpina treniņu sezonu, vairākas spēlētājas, Agrita Ose, Laura  Šterna un Zane Jaundžeikare, izmanto savu prombūtni ārzemēs un turpina lakrosa treniņus kopā ar tur esošajām sieviešu lakrosa komandām. Laura trenējas Nīderlandē kopā ar lakrosa klubu Den Haag First ladies, Agrita – Vācijā ar klubu HC Kassel Raccoons, bet Zane Čehijā ar Jižni Mešto lacrosse club.

Stāsta Agrita:

''Nu jau kopš augusta vidus esmu Vācijā un gribot turpināt spēlēt lakrosu, izmantoju visātrāko veidu kā atrast treniņu iespējas – pāris atslēgas vārdi Google meklēšanas lodziņā un ir – sieviešu lakrosa klubs HC Hassel Raccons. Klubā ir spelētājas ar dažādu pieredzi – dažas meitenes spēlē pusotru, divus gadus, vairākas apmēram pusgadu un ir arī jaunas meitenes, kas trenējas tikai dažas nedēļas. Šajā sezonā sieviešu komanda Vācijas līgā nespēlē, jo pietrūkst meiteņu, taču plāno piedalīties turnīros – novembrī LaBox turnīrā Gotingenā (spēles notiek hallē, uz cietā seguma) un decembrī Minsterē. Neskatoties uz to, ka izpaliek regulāras spēļu prakses, komanda meklē citas iespējas spēlēt, piemēram, organizējot draudzības spēles (nākamās gaidāmas novembra sākumā). Lai piesaistītu jaunas spēlētājas, tika organizēts „Bring-a-Buddie” treniņš, kur katrai spēlētājai bija uzdevums atvest pēc iespējas vairāk jaunas meitenes.
Par treniņiem – tos vada spēlējoša trenere, kas ir apmeklējusi lakrosa treneru kursus, treniņi ir labi organizēti pa blokiem, kur tiek strādāts pie fiziskās slodzes, nūjas un bumbiņas tehnikas elementiem, piespēlēm, kā arī pie uzbrukuma/aizsardzības – reālām spēles situācijām. Un pirms pāris nedēļām komanda uzsāka treniņus uz jauna, speciāli lakrosam piemērota laukuma, ar atbilstošiem lakrosa laukuma marķējumiem, tas ļoti atvieglo spēles situāciju, kā arī kombināciju trenēšanu.
Par komandu – ļoti draudzīga, tiek organizēti kopīgi pasākumi, lai uzturētu komandas garu. Meitenes ir ļoti saprotošas un izpalīdzīgas."

Turpmāk vēl.
 


Pirmais turnīrs, pirmais fināls
15.08.2010.

 

No sava pirmā starptautiskā turnīra sieviešu lakrosa klubs Rīga atgriezies ar izcīnītu II vietu. Tas neapšaubāmi ir liels panākums un milzīgs solis uz priekšu Latvijas sieviešu lakrosa attīstībā. Četru komandu konkurencē Rīgas klubs spēja izcīnīt 2 uzvaras un spēlē par pirmo vietu piekāpās komandai no Dānijas tikai ar viena punkta starpību (3:4).
Pirmajā aplī SLK Rīga uzvarēja abas Gēteborgas komandas ar rezultātiem 6:2 un 6:1, taču piekāpās Kopenhāgenas lakrosistēm ar rezultātu 3:5. Finālspēlē par pirmo vietu SLK Rīga vēlreiz tikās ar Kopenhāgenas lakrosa klubu. Neskatoties uz to, ka Dānijas klubā spēlēja meitenes ar 3-9 gadu pieredzi, spēle bija ļoti līdzīga. Pirmais puslaiks beidzās ar neizšķirtu 1:1. Otrajā puslaikā dānietēm izdevās iemest divus vārtus pēc kārtas. Rezultāts 1:3 turējās līdz spēles 30 minūtei, kad Rīgas meitenēm tomēr izdevās izlīdzināt rezultātu 3:3. Līdz spēles beigām bija palikušas nepilnas 2 minūtes, kad pretinieces tomēr iemeta vēl vienus vārtus, mainot rezultātu sev par labu - 3:4. Rīgai izdevās izveidot vēl pāris uzbrukumus, taču spēles rezultātu mainīt neizdevās.
Komanda mājās atgriezusies ar jaunu pieredzi, piedzīvojumiem un neaizmirstamām sajūtām, gūstot savas pirmās uzvaras.
Foto no visām trim spēļu dienām atrodami šeit: izlase, pirmā diena, otrā diena, trešā diena.
SLK Rīgu savā pirmajā turnīrā atbalstīja Latvijas Lakrosa Federācija (LLF), Rīgas Jauno Tehniķu Centrs (RJTC), Riga Cleaning Service,  Hagberg kā arī Finansu un Nodokļu Serviss.


Rezultatīvākie spēlētāji:

Vārds

Pozīcija

Vārti

Noraidījumi
Karina Saidova Aizsargs/Centrs 5 2 min
Laura Šterna Centrs 3  
Ieva Spradze Uzbrucējs 2  
Arita Pidža Cents 2  
Ilona Reķe Centrs/Aizsargs 2  
Katrina Kalniņa Centrs 1  
Santa Muceniece Centrs/Aizsargs 1  
Madara Ose Centrs 1  

 


Liels notikums Latvijas sieviešu lakrosā
03.08.2010.

Jau šo ceturtdien, 5. augustā, sieviešu lakrosa klubs Rīga kopā ar spēlētājām no Jelgavas kluba dodas uz savu pirmo starptautisko turnīru Gēteborgā, Zviedrijā. SLK Rīga ir jauns klubs, dažas spēlētājas treniņus uzsākušas jau pirms gada, dažas pievienojušās tikai pirms sešiem mēnešiem. Pirmās starptautiskās spēles tiks aizvadītas pret divām komandām no Zviedrijas un vienu no Dānijas. Turnīrā komanda aizvadīs 5 spēles.

Gatavošanās procesā Rīgas klubam palīdzēja profesionāli treneri - jūlija sākumā tika aizvadīta 3 dienu intensīva treniņu nometne ar treneri Annu Sody no Vācijas un pēc tam vairāki treniņi notika Nīderlandes treneres Jessicas Stokhof vadībā.

 

SLK Rīga komandas sastāvs:

 

Numurs

Vārds Uzvārds

Klubs

Pozīcija

1

Jeļena Uļjankina

Rīga

Vārtsargs

2

Gundega Lākute

Rīga

Uzbrucējs

3

Santa Muceniece

Rīga

Aizsargs

4

Arita Pidža (A)

Rīga

Centrs

5

Madara Ose

Rīga

Centrs

6

Arta Vēvere

Jelgava

Vārtsargs

7

Karīna Saidova (K)

Rīga

Centrs

8

Ilona Reķe

Jelgava

Centrs

9

Signe Ielīte

Rīga

Uzbrucējs

10

Katrīna Kalniņa

Rīga

Centrs

11

Laura Šterna

Rīga

Centrs

12

Ieva Spradze

Rīga

Uzbrucējs

13

Antra Roze

Rīga

Aizsargs

14

Evita Mārtiņa

Jelgava

Aizsargs

15

Santa Vertele

Rīga

Centrs

16

Zane Jaunžeikare

Jelgava

Centrs

 

Pirms turnīra uz dažiem jautājumiem ir atbildējuši  SLK Rīga galvenais treneris Dins Bahs un komandas pirmais vārtsargs Jeļena Uļjankina :

1. Kā noritēja sagatavošanās posms Gēteborgas turnīram?

Dins: Sagatavošanās posms noritēja tā kā bija plānots pavasara sākumā. Tika izpildīti izvirzītie mērķi par viestreneru piesaisti un treniņnometnes noorganizēšanu. Meitenes ar pašatdevi piedalījās visos treniņos. Mēs rīkojām vairākas savstarpējas spēles, lai labāk saspēlētos kopā ar Jelgavas spēlētājām. Var redzēt ka meitenes ir augušas pēdēja pusgada laikā.

Jeļena: Mums ļoti palīdzēja treneri no ārzemēm, iemācījāmies veidot saspēli, vairāk uzzinājām par lakrosa aizsardzības niansēm. Komanda kļuva saliedētāka, tuvāka, radās pārliecība par sevi.

 

2. Vai komanda ir gatava savai pirmajai starptautiskajai pieredzei?

Dins: Jūtams neliels uztraukums, bet lielāka daļa psiholoģiski ir gatava. Vai esam gatavi lielajam lakrosam fiziski un taktiski, redzēsim Zviedrijā.

Jeļena: Absolūti J

 

3. Kādi ir komandas mērķi šim turnīram?

Dins: Domāju, ka jācīnās par kādu no godalgotām vietām. Tas nebūs viegli, ņemot vērā to, ka klubam ir tikai viens gads, bet tas nav neiespējami. Būšu apmierināts, ja arī neizdosies izcīnīt kādu uzvaru, bet redzēšu visās spēlēs cīņu un pašatdevi.

Jeļena: Mūsu galvenais mērķis ir iegūt godalgotu vietu, es neredzu tam šķēršļus. Papildus mērķis ir iegūt starptautisku pieredzi, piedalīties, pastāstīt par sevi pasaulei.

 

4. Kāda ir komandas atmosfēra?

Dins: Treniņnometne un viestreneru piesaiste un ir palīdzējusi komandas morālā gara celšanā. Uzskatu, ka atmosfēra komandā ir laba un kaujinieciska. Ar katru dienu kļūstam par lielāku un draudzīgāku ģimeni J

Jeļena: Var just, ka dažas meitenes uztraucas pirms mūsu pirmā turnīra, kaut gan es personīgi nē. Toties tas arī mūs saliedē!

 

6. Kādi ir tavi novēlējumi vai ieteikumi komandai uz šo turnīru?

Dins: Tas ko es tiešām gribētu novēlēt savai komandai ir gūt pozitīvas emocijas un izbaudīt labu komandas darbu lakrosa laukumā. 

Jeļena: Mērķēt augstāk un ticēt saviem komandas biedriem.

 


 Treniņi Nīderlandes treneres Džesikas Stokhofas (Jessica Stokhof) vadībā
21.07.2010.

 

Turpinot gatavoties starptautiskajam lakrosa turnīram Zviedrijā, sieviešu lakrosa klubs Rīga aizvadīja trīs treniņus Nīderlandes treneres Džesikas vadībā. Trenere ir Den Haag komandas spēlējošā trenere kā arī Nīderlandes izlases spēlētāja. Treniņos uzsvars tika likts uz aizsardzības un uzbrukuma taktiskajiem uzdevumiem, kā arī nūjas tehnikas un saspēles pilnveidošanu. Trenere atzina, ka komandai ir liels cīņas spars, centība un potenciāls.

Uz Gēteborgas turnīru Zviedrijā Rīgas meitenes dosies kopā ar vairākām spēlētājām no Jelgavas kluba. Pēdējos treniņos pirms turnīra SLK Rīga aizvadīs RJTC laukumā sava galvenā trenera Dina Baha vadībā. 

   


Aizvadīta pirmā Latvijas sieviešu lakrosa nometne
06.07.2010.

Gatavojoties starptautiskajam lakrosa turnīram, kurš notiks šā gada 6.-8. augustā Zviedrijā, pagājušajā nedēļas nogalē, 2.-4. jūlijā, sadarbībā ar Eiropas un Latvijas lakrosa federācijām, notika pirmā Latvijas sieviešu lakrosa nometne viestrenneres Annas Sodijas (Anna Sody, USA) un SLK Rīga trenera Dina Baha vadībā. Neskatoties uz lielo karstumu, nometnes laikā notika 3 līdz 4 treniņi dienā, kuros tika papildinātas un uzlabotas sieviešu lakrosa komandu Rīga un Mītava spēlētāju kā praktiskās tā teorētiskās zināšanas. Nometnē piedalījās 20 spēlētājas no Rīgas un Jelgavas klubiem, kā arī trīs meitenes, kuras šo sporta veidu tikko sāka apgūt. Nometnes pirmajā dienā dalībnieki apguva individuālās prasmes – nūjas pareizu turēšanu, mācījās tālās piespēles, bumbiņas šūpošanu un citus spēlei ļoti nepieciešamus elementus. Otrajā dienā tika veikti dažādi vingrinājumi, lai uzlabotu komandas spēli gan aizsardzībā, gan uzbrukumā un dienas pēdējā treniņā notika lakrosa spēle, izmantojot dienas laikā apgūto spēles taktiku. Nometnes laikā tika apmācīti arī divi vārtsargi. Trešajā dienā trenere atkal lika koncentrēties uz uzbrukuma un aizsardzības vingrinājumiem.

Nometnes noslēgumā trenere atzīmēja meiteņu potenciālu, centību, kā arī parādīto izaugsmi. Anna ir kļuvusi par komandu asistējošo treneri un ir gatava turpmākai sadarbībai.

Riga Lacrosse Camp 2010 foto 


Piedāvājums meitenēm!
15.06.2010.
 

 

Gribi uzzināt kas ir Lakross? Pirmo reizi izmēģināt Kanādas nacionālo sporta veidu vai pilnveidot savu tehniku kvalificēta trenera vadībā? Piedalies pirmajā Latvijas sieviešu Lakrosa nometnē!

Kad: 2.07. – 04.07.2010.
Kur: Rīga, Rīgas Jauno Tehniķu Centrs, Bauskas ielā 88

Nometnes kalendārs:
2.07 – vakara treniņš (iepazīšanās ar treneri, lakrosa vēsture un pamati)
2.07 – pēc treniņa sadraudzības vakars (sarunas par un ap lakrosu)
3.07 – rīta treniņš (tehnika – bumbiņas noturēšana, piespēles, metieni…)
3.07 – pēcpusdienas treniņš (spēles taktika – pozīcijas, saspēle)
3.07 – vakara spēle
4.07 – pirmais treniņš (saspēles vingrinājumi)
4.07 – otrais treniņš vai spēle

* Iespēja palikt pa nakti skolā tieši pie sporta laukuma (bez papildus maksas).
* Nodrošināsim inventāru, ģērbtuves, dušas.
* Lakrosa bumbiņas katram nometnes dalībniekam no „Captain LAX shop”
* Nometnes MVP (centīgākajam spēlētājam) “Captain LAX shop” biedra karte.

Treneri:
Anna Sody (GER):
   “Dusseldorf Antlers” (GER) – galvenais treneris
   Vācijas sieviešu izlases otrais treneris
   Eiropas Lakrosa federācijas, lakrosa attīstības programmas treneris
   Piedalījās vairākās nometnēs Eiropā un Amerikā
   Vairākas sezonas ir aizvadījusi Amerikā spēlējot komandā Maryland
Dins Bahs (LAT):
   SLK Rīga galvenais treneris
   LK Valmiera komandas aizsargs

Piesakies dalībai vai ja tev ir jautājumi:
zvani: 26353628 (Karīna), 26418366 (Laura)
raksti:
karina04@gmail.com; laura.sterna@yahoo.com

Sadarbībā ar:
Eiropas Lakrosa Federāciju
Latvijas Lakrosa Federāciju
Sieviešu Lakrosa klubu “Rīga”
Captain LAX shop


Mītavas lakrosa kluba sieviešu komanda ir uzsākusi regulārus treniņus
16.11.2009.

Mītavas lakrosa kluba sieviešu komanda ir uzsākusi regulārus treniņus. Sešas entuziastes izrādīja interesi uzsākt aktīvus treniņus un izveidot pilnu sieviešu komandu, lai sacenstos ar Rīgas komandu, kā arī piedalītos starptautiskos turnīros.

Treniņi notiek:
Svēdienās no 18:30 - 20:30

Vieta:
Jelgava, Daugavas Sporta nama telpās, Raiņa 6

Ja Jums radušies jautājumi vai ir velme izmēģināt, tad kontaktēties ar sieviešu komandas treneri Jāni Ānu.
tālrunis: +371 27105072
e-pasts:
janis-ans@inbox.lv


Mūsu sievietes gūst pieredzi Nīderlandē
09.11.2009 

Oktobra nogalē uz Nīderlandi devās Latvijas lakrosa sieviešu komandas spēlētājas Signe Ielīte un Karīna Saidova. Šo nedēļu meitenes uzņēma Hāgas komandas koordinatore Jessica Stokhof. Brauciens bija vērsts uz pieredzes gūšanu sieviešu lakrosa ietvaros. Galvenie uzdevumi pieredzes gūšanas braucienā bija apgūt precīzu sieviešu lakrosa spēles taktiku, noteikumus, kā arī viltības.

Tika apmeklēts Nīderlandes lakrosa turnīrs, kurā piedalījās gan sieviešu, gan vīriešu lakrosa komandas. Visa uzmanība, protams, tika veltīta sieviešu lakrosa komandu spēlēm. Kopumā tika apskatītas četras spēles, kuru laikā tika saņemti plaši skaidrojumi par spēlēs notiekošo, kā arī sniegti ierosinājumi par spēles taktikas izvēli spēles laikā. Tika apmeklētas arī vairākas praktiskās nodarbības, kuros meitenes darbojās kopā ar „Den Haag” komandu. Šo nodarbību laikā tika dota iespēja apgūt praktiskas iemaņas.

Starp Latvijas un Nīderlandes spēlētājām izvērtās abpusēja vēlme sadarboties. Tādēļ Hāgas komandas koordinatore labprāt dalījās ar praktisko nodarbību padomiem un ieteikumiem, kā arī dalījās savos savāktajos materiālos par sieviešu lakrosu.

Vizītes noslēgumā tika izteikta vēlme par sadarbības turpināšanu, kā arī par iespēju „Den Haag” komandas koordinatorei atbraukt uz Latviju un apmācīt spēlētājas Latvijā.


Mūs atbalsta:

 

 

 


 

Lakrosa notikumu kalendārs

 
<< Septembris 2023 >>
POTCPSSv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930